Jak urządzić nowoczesny przedpokój?

23 maja 2018

Meble do przedpokoju

Kiedy wchodzimy do domu lub mieszkania, przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzimy. Można zatem powiedzieć, że jest on swego rodzaju wizytówką całego naszego mieszkania. Jeśli więc chcemy, aby nie odstraszał on gości, powinniśmy zadbać o jego właściwe urządzenie.

Nowoczesny przedpokój powinien przede wszystkim doskonale się prezentować, ale przy tym nadal spełniać swoje funkcje. Choć pomieszczenia te są zwykle dość małe, można w łatwy sposób zadbać o ich modne i praktyczne urządzenie. Wystarczy wybrać odpowiednie meble, które nie zajmą zbyt wiele miejsca, ale pomieszczą wszystkie nasze rzeczy.

1. Szafa

Szafa jest niezwykle przydatnym elementem wyposażenia pokoju, zwłaszcza jeśli nasza rodzina jest duża. Dzięki pojemnej szafie, możemy przecież ukryć wszystkie nasze płaszcze, kurtki czy inne ubrania, których często używamy. Warto także wybrać model, który jest wyposażony w rozsuwane drzwi. Sprawdzają się one doskonale w wąskich korytarzach, w których nie moglibyśmy swobodnie się poruszać, gdyby drzwi szafy były otwarte na oścież.

Obecnie, wielu producentów daje swoim klientom możliwość decydowanie nie tylko o rozmiarze, ale także o kolorze frontów i korpusów szafy. W większości przypadków, możemy również wybrać dodatkowe wyposażenie takich mebli, w zależności od tego czy wolimy, aby znalazło się w nim więcej szuflad czy półek.

2. Komoda

Komoda to niezwykle uniwersalny mebel, który jest wybierany przez wielu klientów. Występują one w wielu różnych rozmiarach, dlatego możemy znaleźć dokładnie taki model, które sprawdzi się w naszym korytarzu. W szufladach komody można przechowywać najróżniejsze elementy garderoby, takie jak chociażby szaliki, czapki i rękawiczki, które powinny znajdować się zawsze pod ręką, zwłaszcza w zimie.

Wieszaki do przedpokoju

3. Szafka na buty

Jeśli chcemy, aby nasz przedpokój był funkcjonalny i elegancki, warto zainwestować w mebel, który jest połączeniem szafki na buty i siedziska. Dzięki niemu, będziemy mogli w odpowiedni sposób przechowywać obuwie całej rodziny, ale oprócz tego w komfortowy sposób założymy i ściągniemy buty.

4. Wieszaki na ubrania

Mogłoby się wydawać, że posiadając obszerną i pojemną szafę, wieszak na ubrania jest już nam zupełnie zbędny. Nie jest to jednak prawdą. Taki element wyposażenie przedpokoju jest niezwykle przydatny zwłaszcza w deszczowe i śnieżne dni, gdy do domy wracamy w mokrych kurtkach i płaszczach. Mogą one wówczas wyschnąć na wieszaku i dopiero potem trafić do szafy.

W sprzedaży znaleźć można pojedyncze wieszaki, które możemy rozmieścić w dowolnych miejscach i w takiej liczbie jaką uważamy za wystarczającą. Warto także zwrócić uwagę na wieszaki na deskach, które fantastycznie się prezentują i stanowią element dekoracyjny przedpokoju.