Jak urządzić przedpokój?

20 czerwca 2018

Dodatki do przedpokoju

Urządzając własne mieszkanie czy dom, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na przedpokój. Często nie doceniamy jego znaczenia, a przecież jest to pierwsze pomieszczenie, które widzą odwiedzający nas goście.

Niestety zazwyczaj, przedpokoje są ciasnymi i wąskimi wnętrzami, co sprawia, że ich urządzenie może być trudne. Musimy przecież pamiętać, że oprócz ładnego wyglądu, w przypadku korytarza trzeba przede wszystkim stawiać na funkcjonalność. Warto zatem wybierać meble, które są kompaktowe, ale przy tym również bardzo praktyczne. Co zatem powinno się znaleźć w dobrze urządzonym przedpokoju?

1. Duże lustro

Lustro w przedpokoju to podstawa. Przed każdym wyjściem, chcemy przecież sprawdzić czy dobrze wyglądamy. Dlatego też, powinniśmy wybrać dużych rozmiarów lustro, w którym będzie widoczna cała nasza sylwetka. Oprócz tego, lustro jest świetnym elementem dekoracyjnym, które dodatkowo optycznie powiększa pomieszczenie, w którym się znajdzie. Upewnijmy się jedynie, że w odbiciu lustra nie jest widoczny jakiś element, który chcielibyśmy ukryć.

2. Szafka na buty

Korytarz powinien być utrzymany w porządku, a pomóc nam w tym mogą odpowiednie meble. Jednym z nich jest z pewnością funkcjonalny schowek na obuwie, dzięki któremu nie będą one zagracały przedpokoju. Nikt z nas nie chciałby chyba, aby goście zaraz po wejściu do mieszkania, zobaczyli mnóstwo par butów, które są rozrzucone niedbale po podłodze.

Szafka do przedpokoju

3. Siedzisko

Siedzisko jest również bardzo ważnym elementem w przedpokoju, gdyż pozwala w wygodny sposób założyć lub zdjąć buty. Obecnie, w sprzedaży znajduje się mnóstwo najróżniejszych siedzisk, puf czy taboretów, które różnią się nie tylko swoimi rozmiarami, ale także designem. Z łatwością znajdziemy zatem mebel, którego kolor, motyw czy wzór, wpasuje się w wystrój naszych wnętrz. Bardzo popularne są również niezwykle praktyczne wnęki, w których skład wchodzi nie tylko siedzisko, ale także wieszak na ubrania.

4. Wieszak

Wieszak jest tak naprawdę niezbędnym elementem wyposażenia korytarza, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Jeśli nasz przedpokój jest ciasny, wieszaki stojące raczej się nie sprawdzą. W takim przypadku powinniśmy się zdecydować na modele montowane na ścianie, które zajmują znacznie mniej miejsca.

5. Oświetlenie

W związku z tym, że większość przedpokoi nie ma bezpośredniego dostępu do światła dziennego, dobór oświetlenia jest w tym przypadku niezwykle istotny. Zazwyczaj, jedno źródło światła, umieszczone centralnie, może być zupełnie wystarczającym rozwiązaniem, które odpowiednio oświetli cały korytarz. Jeśli jednak uznamy, że to wciąż za mało, możemy zainstalować również światło punktowe, chociażby nad lustrem. Dzięki temu, będziemy mogli zobaczyć nasze odbicie w idealnym świetle.