Jak urządzić garderobę w sypialni, na poddaszu?

22 czerwca 2018

Domowa garderoba

Wygodna garderoba coraz częściej gości w domach. Jednakże nie zawsze jest na nią miejsce, dlatego trzeba z głową podejść do stworzenia jej. Obecnie w ofercie rynku można znaleźć bardzo dużo pomysłów na meble - zarówno pojedyncze jak i komplety, które wystarczy tylko dobrać.

Jeżeli garderoba ma się znaleźć i u nas, można to zrobić na wiele sposobów. Która z dostępnych ofert jest najodpowiedniejsza? Poniżej dajemy rady w jaki sposób można uzyskać praktyczną garderobę.

Pomysły na garderobę w wersji mini

Osobny pokój do stworzenia garderoby nie jest wymagany. Sprostać zadaniu może nawet sypialnia. Wystarczy odpowiednio ją urządzić. Wszystko jest zależne od ceny i wolnej przestrzeni do zagospodarowania.

parawan - rozwiąże sprawę najszybciej. W określonym uprzednio miejscu stawiamy parawan. Za nim wystarczy postawić półki, na których będzie się układać ubrania/buty/akcesoria. Najtańsze modele są już od 50zł.

kotara - pokój może być też oddzielony zasłoną, za którą znajdą się pręty na wieszaki i półki na całej ścianie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w miejscach, w które nie da się wstawić dużej szafy. Koszt takiej kotary jest uzależniony od wykorzystanej tkaniny. Taką bez żadnych dodatków w postaci drążków itp. kupi się za parędziesiąt zł.

Projekt garderoby

działkowa ścianka - istnieje również opcja by w wybranym miejscu zamontować działkową ściankę, koniecznie lekką. Występują one w wersji składanej, z drzwiczkami albo półotwartej. Jeśli jest taka możliwość można ją dodatkowo rozdzielić według płci. Do środka wystarczy wmontować półki i garderoba gotowa. Do produkcji takich ścianek zwykle używa się płyt MDF.

szafa we wnęce - jeśli mamy wnękę, można w nią wstawić przesuwaną szafę. Jej otwarcie da wrażanie wkroczenia do garderoby. Jeśli jest odpowiednio dobrana, nie będzie się rzucać w oczy. Dobrze jest aby na jednych drzwiach było zamontowane lustro. Najprostszy model szafy kosztuje już 500zł.

Jak w sypialni stworzyć nowoczesną garderobę?

Obojętnie na co się zdecydujemy, jedynymi ogranicznikami do stworzenia garderoby jest dostępna przestrzeń, styl oraz, co ważniejsze - wyobraźnia. Garderobę określaną jako kreatywną da się uzyskać wykorzystując "otwarte wnętrze". Wystarczy że za np. łóżkiem postawi się niskie ścianki w odległości od ściany ok. 1,5m. Montujemy tam szafę lub półki. W taki sposób powstanie oryginalne miejsce na odpoczynek i nowoczesna garderoba. Wprowadzenie garderoby do pomieszczenia może też całkowicie zmienić jego styl. Trzeba tylko zapoznać się z ofertami rynku. W razie zbyt małego miejsca problem rozwiążą panelowe drzwi przesuwane.

Garderoba skośna powstanie jeśli wykorzysta się odpowiednie półki/komodę czy też szafę. Można użyć też różnych kontenerów i koszy. Wszystko musi być jednak w zasięgu naszej pionowej pozycji i dobrze oświetlone.