Łóżko piętrowe dla dorosłych — ergonomia i funkcjonalność

18 maja 2018

Praktyczne łóżko piętrowe

Rodzaje łóżek piętrowych

Producenci produkują następujące rodzaje łóżek piętrowych: Tradycyjne łóżko piętrowe; Łóżko pojedynczye, dwu lub trzy oobowe; Loft łóżko, czyli łóżko na górze, a na dole szafy i inne meble.

Jakie materiały są potrzebne do produkcji łóżka piętrowego?

Podstawowe materiały do produkcji takiego łóżka to: meble metalowe ze specjalną warstwą ochronną; CPD. Poznaj połączone warianty, ze wszystkich wyżej wymienionych elementów.

Jaki styl łóżek wybrać?

Niektóre modele wykonane są z żeliwa (lub imitacji), są idealne do dekoracji wnętrz w stylu prowansalskim. Metalowe łóżka zyskują coraz większą popularność, są trwałe i jednocześnie bardzo proste w produkcji w bardzo korzystnej cenie. Łóżka drewniane wpasowują się idealnie w styl klasyczny, prowansalski czy skandynawski. Drewno jest najbardziej ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia, jest też najdroższe, stąd nad tym wariantem trzeba się zastanowić. Jeśli chcemy dobrą jakość bez względu na cenę to jest to idealny wybór. Na rynku istnieją modele DWB. Ten materiał jest tani i jednocześnie łatwy w projektowaniu i budowie.

Jak wkomponować łóżka piętrowe do wnętrz?

Dużym plusem jest tu możliwość aranżacji małych pomieszczeń. Mieszkańcy niewielkich mieszkań, studenci czy wielodzietna rodzina cenią sobie te rozwiązania. Są praktyczne, wygodne i ekonomiczne. Łóżko piętrowe ma wiele zastosowań. Możemy wybrać model z łóżkiem na górze oraz półkami/biurkiem/wolną przestrzenią na dole. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które daje nam dodatkowe miejsce na inne ważne elementy. Łóżka piętrowe metalowe świetnie sprawdza się w pokoju dzieci i młodzieży. Nie trzeba wydawać pieniędzy na dodatkowe meble czy remonty ponieważ ta opcja jest korzystna cenowo. Wartym uwagi rozwiązaniem jest łóżko z  komodą z szufladami. Jest to wygodne rozwiązanie przede wszystkim dla gości. Dolna część kanapy ma możliwość przechowywania rzeczy. Kolejne warte uwagi łóżko składa się z dwóch położonych łóżek na sobie. Jest to proste w demontażu, można bez problemu rozdzielić je na dwa pojedyncze łóżka.

Łóżko piętrowe

Korzyści z łóżkami piętrowymi

Główne zalety takich mebli to:
ergonomia
zwartość
funkcjonalność

Łóżko dwupiętrowe wykorzystuje przestrzeń dając komfort użytkownikowi. Można dopasować łóżko do swojego wnętrza. Kolejnym plusem jest cena, która jest niższa niż kupno dwóch osobnych kanap.

Minusy łóżek piętrowych

W zależności od preferencji użytkownika. Jedynym problemem mogą być schody i ewentualne upadki z nich.

Co powinniśmy sprawdzić przed zakupem łóżka piętrowego?

Podczas zakupów ważny jest nie tylko wygląd czy materiały ale również jakość drabinki. Przed zakupem należy sprawdzić wymiary naszej przestrzeni oraz łóżka jakie chcemy kupić. Powinniśmy wygospodarować przestrzeń, aby łóżko które zakupimy pasowało doskonale do naszego pokoju.