Praktyczne pomysły na szafkę na buty

9 czerwca 2018

Szafka na buty

Wbrew pozorom, korytarz jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszych domach. Przede wszystkim, jest to pierwsze wnętrze, które widzą odwiedzający nas gościa. Oprócz tego jednak, musi być on także funkcjonalny.

Szafka na buty to mebel, który w większości przypadków jest przez nas ignorowany. Należy pamiętać jednak, że właściwie dobrany, może nie tylko świetnie wyglądać, ale także zapobiegać zabrudzeniu czy bałaganowi w korytarzu.

Szukając odpowiedniej szafki na buty, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko jej wygląd oraz wielkość przedpokoju, ale także liczbę par butów, które chcemy w niej przechowywać oraz funkcje, które chcemy aby pełniła.

Określając swoje najważniejsze potrzeby, możemy zdecydować się na model, który:

1. Pasuje do wąskich pomieszczeń

W wąskich pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się wysoka szafka, która zajmie na szerokość znaczniej mniej miejsca. W ofercie sklepów znajdują się zarówno modele otwarte, jak i zabudowane. W tym przypadku, wybór zależy już jednak jedynie od naszych osobistych upodobań. Pamiętajmy tylko, aby szafka miała jak najwięcej półek, w których zmieścimy wszystkie nasz buty.

2. Pełni funkcję siedziska

Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, na które warto się skusić, jeśli wielkość korytarza nam na to pozwala. Szafka na buty z siedziskiem powinna mieć od 40 do 50 cm wysokości, aby siedzenie na niej było wygodne. Warto też sprawdzić, czy podkładka na górze takiego mebla jest miękka oraz czy półki są wystarczająco głębokie.

Przechowywanie butów

3. Posiada dodatkowe szuflady i półki

Wybierając taką szafkę na buty, zyskujemy nie tylko mebel do ich przechowywania, ale również dodatkowe miejsce na akcesoria do czyszczenia obuwia, albo na czapki czy szaliki. Oczywiście dobrze, jeśli by oprócz takiego funkcjonalnego rozwiązania szafka miała interesujący design.

4. Posiada uchylne drzwi

Tego typu szafki pozwalają na przechowywanie większej liczby par butów, a do tego doskonale chronią je przed kurzem. Świetnie sprawdzają się one również w wąskich korytarzach.

Wiele osób uważa także, że takie rozwiązanie jest idealne, ze względu na to, iż goście nie muszą oglądać naszej kolekcji obuwia. Tym bardziej, że sporo modeli tego typu mebli swoim wyglądem przypomina raczej komody, niż tradycyjne szafki na buty, co również jest uważane za ich dużą zaletę.

5. Posiada dodatkową przestrzenią do wykorzystania

Takie modele szafek na buty, zazwyczaj mają około 100 cm wysokości. Dzięki temu, można w jakiś sposób wykorzystać ich górną półkę, na której na przykład doskonale zaprezentują się jakieś elementy dekoracyjne, jak wazon, ramka ze zdjęciem albo porcelanowe figurki. Jeśli obok znajduje się lustro, warto w takim miejscu położyć na przykład pudełko z biżuterią, by można ją było założyć przed wyjściem.