Świeczka zapachowa - jak zrobić ją samodzielnie ?

28 czerwca 2018

Oryginalne świeczki zapachowe

Myślisz o tym żeby własnoręcznie wykonać świeczkę? Nic trudnego, a efekt będzie oszałamiający. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby stworzyć naprawdę piękne, kolorowe o pięknym zapachu świeczki.

Dekoracyjne świeczki można zrobić samodzielnie. Wystarczy kilka produktów i trochę wolnego czasu.

Jak zrobić świeczkę?

Do zrobienia świeczki zapachowej potrzebujemy knoty ze sznurka i odpowiednią ilość stearyny wytopionej ze starych świec. W rondelku na małym ogniu rozpuszczamy małe kawałki świeczek o jednakowym kolorze. Nie zaleca się mieszać różnych kolorów ponieważ powstała masa będzie miała nieciekawy odcień. Nie dodajemy też barwników ponieważ stearyna nie łączy się z żadnymi farbami. Następnie wybieramy rodzaj i kształt foremek w której będziemy tworzyć nasze świeczki.

Świeczki zapachowe - pachnące cytryną i pomarańczą

Do pojemniczków wlewamy ciepłą stearynę w kolorach pomarańczowym i żółtym. Do środka dajemy ozdobnie pocięte skórki pomarańczy, cytryny i limonki bądź kilka kropel olejków eterycznych. Gdy masa zacznie zastygać na środek dodajemy knot. Gdy wszystko całkowicie zastygnie wyjmujemy gotowe świeczki z pojemników.

Jak zrobić świeczkę w osłonce z kaszy?

W misce robimy niewielki kopczyk z kaszy gryczanej, a na środku formujemy wgłębienie. Do środka wlewamy ciepłą stearynę, bardzo powoli i delikatnie, aby kasza nie wsypała się do wewnątrz. Po kilkunastu minutach składamy knot, a gdy masa stężeje świeczka jest gotowa.

świece

Świeczki zapachowe z dodatkiem goździków

Roztopioną stearynę wlewamy do foremek do lodu. W każdym kawałku zatapiamy kilka goździków oraz niewielki knot. Takie mini świeczki są pięknym elementem dekoracyjnymi. Możemy wstawić je do szklanego naczynia lub kolorowych osłonek.

Jak zrobić świeczkę: tęcza w szklance i kolorowe kaczory

Potrzebujemy stearynę w kilku różnych odcieniach. Do szklanej osłonki wlewamy centymetrową warstwę jednego koloru i umieszczamy w nim długi knot. Gdy zastygnie wlewamy kolejny kolor, a później następny i następny. W ten sposób stworzymy piękną świece ww efektowne pasy.

Mini świeczki w formie zwierzątek będą idealne dla dzieci. Wykonujemy ja tak samo. Stearynę wlewamy do plastikowych foremek, a kiedy ostygnie umieszczamy pośrodku knot. Starsze dzieci mogą samodzielnie je wykonać wystarczy asystować im przy wylewaniu gorącej stearyny.

Świeczki i nie tylko - pomysły na pachnące dekoracje

Możesz samodzielnie skomponować pachnące dekoracje wnętrz - takie jak potpourri. Potrzebne do tego są przyprawy korzenne jak na przykład laski cynamonu, goździki oraz susz kwiatowy. Do dekoracji wnętrz idealny będzie lampion na świece zapachowe. Wszystkie te elementy również można wykonać własnoręcznie. Wysokie szklanki lub puchary napełnić ziarnami kawy, a do nich włożyć aromatyczne świeczki. Aby zrobić dekoracyjny zapach w woreczkach wystarczy wypełnić lniane woreczki suszonymi kwiatami i nasączyć olejkiem eterycznym, aby nie straciły zapachu i powiesić je w wybranym miejscu.