Komoda – dlaczego warto je mieć?

12 maja 2018

Komoda do salonu

Komoda to jeden z tych elementów wyposażenia wnętrz, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie swojego domu. Nie powinno nas to jednak dziwić, biorąc pod uwagę fakt, iż mebel ten jest zarówno bardzo estetyczny, jak i funkcjonalny. Swoje rzeczy możemy przechowywać wewnątrz oraz na zewnątrz komody, ale jej blat może też pełnić funkcję dekoracyjną, gdy postawimy na nim chociażby wazon z kwiatami.

Obecnie, producenci oferują nam niezwykle duży wybór najróżniejszych modeli komód. Wśród nich znajdziemy zatem komody drewniane, te z szufladami albo z szafkami, w stylu nowoczesnym lub retro i w najróżniejszych rozmiarach.

Jeszcze do niedawna komody pojawiały się głównie w salonach, jednak okazuje się, że doskonale spełniają swoją rolę również w łazienkach oraz sypialniach. Zdecydowanie widać to w nowo urządzanych mieszkaniach, gdzie komoda jest jednym z najważniejszych mebli.

Komoda kiedyś i dziś

Komoda towarzyszy ludziom od wieków, ale jej funkcja powoli zmieniała się w ciągu kolejnych stuleci. Wcześniej, był to przede wszystkim mebel skrzyniowy wyposażony w szuflady, w których przechowywano odzież. Obecnie natomiast, komoda może spełniać wiele różnych funkcji.

W grupie komód znajduje się mnóstwo różnych mebli, do których należą na przykład witryny, pełniące funkcje pojemnościowe. Jest to idealny mebel do salonu, w którym można schować gazety, gry, dokumenty, czy też położyć na nich ozdoby.

Nowoczesna komoda

Komody w nowoczesnym wydaniu

Komoda we współczesnym salonie to również często mebel, który stanowi swego rodzaju podparcie, dla naszych elektronicznych rozrywek. Często stawiamy na niej telewizor, dekoder, konsole do gier, czy odtwarzacz dvd. W zależności od naszych osobistych upodobań, taką praktyczną rolę mogą odgrywać zarówno klasyczne drewniane komody, jak i te całkiem nowoczesne.

Komoda z szufladami

Komoda wyposażona w szuflady jest wyborem dużej grupy osób, które uważają ją za najbardziej uniwersalny i funkcjonalny mebel tego typu. Wykorzystując taką komodę w sypialni czy pokoju dziecka, zyskujemy przestrzeń do chowania ubrań. Jeśli znajdzie się ona w łazience, możemy przechowywać w niej kosmetyki oraz środki czystości. Kiedy natomiast trafi do naszego biura, będzie idealnym miejscem na wszystkie dokumenty.

Nie można również zapomnieć o samym blacie komody, który może być przestrzenią na trzymanie w jednym miejscu potrzebnych nam rzeczy, albo stać się elementem dekoracyjnym.

Idealny mix

We współczesnych komodach można zauważyć bardzo atrakcyjne mieszanie się różnych materiałów, rozwiązań i stylów. Bez problemu znajdziemy zatem komodę drewnianą, z elementami szklanymi czy laminatem. Do tego, w ofercie producentów są też meble, w których znalazło się zarówno miejsce na szuflady, jak i półki. Sprawia to, że są one jeszcze bardziej praktyczne. Coś w swoim guście, znajdą również wielbiciele nieśmiertelnego stylu retro.