Wybieramy fotel do salonu – jak zrobić to dobrze?

10 czerwca 2018

Wygodny fotel do salonu

Wiele osób zastanawia się jak kupić idealny fotel do salonu. Jak wybrać, by rzeczywiście taki fotel przez lata nam dobrze służył. Styl i estetyka to oczywiście sprawa indywidualna, ale jest kilka zasad, które zawsze będzie można traktować podobnie niezależnie od upodobań.

Oczekiwania

Na początek trzeba powoli precyzować sobie oczekiwania jakie ma się w stosunku do wybranego produktu. Należy się zastanowić nad podstawowymi ramami i kryteriami wyboru. Czy priorytetem będzie dla nas wygoda czy komfort użytkowania. Trzeba zastanowić się między innymi nad tym jak będzie wyglądać estetyka, jak duże ma dla nas znaczenie. To jak wiadomo również istotna sprawa. Czy chcemy mieć jednolita kolorystykę czy może jednak wybrać kolorowy wzór.

Ustalenie widełek cenowych okaże się pomocne, jeśli fotel do salonu zamierza się kupować w sklepie internetowym. Można od razu korzystać z filtra i oznaczyć sobie produkty, które mogą odpowiadać nam cenowo.

Przestrzenne myślenie

Oczywiście nie da się zaprzeczyć, że bardzo ważne będzie odpowiednie myślenie o planie zagospodarowaniu przestrzeni w domu. Należy zastanowić się jak ma wyglądać wnętrze naszego pomieszczenia, ile mamy miejsca, jaka wielkość fotela będzie dla nas odpowiednia.

Jeśli chcemy wprowadzić nieco więcej lekkości do wnętrza to między innymi warto będzie postawić na meble na nóżkach, które świetnie się sprawdzą. Fotel musi być wkomponowany we wszystkie inne meble jakie w pomieszczeniach będą się znajdować. To również kwestia, która nie może być lekceważona.

Stylowy fotel

Rozmiar fotela również trzeba dopasować do użytkowników. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru dobrze będzie zastanowić się nad wysokością oparcia i głębokością siedziska. To ważna sprawa, by rzeczywiście zagwarantować komfort w trakcie siedzenia tym wszystkim osobom, które z danego fotela będą korzystać.

Odpowiednio dobierz kolorystykę

Czy fotel ma być w takim samym kolorze jak sofa czy narożnik? Nie koniecznie tak to musi wyglądać. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór koloru, który będzie kontrastował z sofą. Jeśli chcemy postawić dwa fotele obok sofy będzie można również pomyśleć o tym, by ustawić dwa fotele w różnych kolorach. W taki sposób unikać można monotonii i wnętrze może zostać skutecznie ożywione.

Jeśli chodzi o estetykę w zakresie koloru obecnie na rynku królują szarości i to właśnie takie fotele cieszą się największym zainteresowaniem. Sprzedają się one doskonale przede wszystkim dlatego, że produkty takie dają szerokie możliwości aranżacyjne, będzie można je bez problemu zestawiać z innymi rozwiązaniami estetycznymi.

Fotel do salonu – jaki rodzaj tapicerki wybrać?

Jeśli chodzi o tkaniny wykorzystywane w fotelach wybór jest naprawdę szeroki. Oczywiście trzeba pomyśleć o dopasowaniu tapicerki do użytkowników fotela. Jeśli w domu znajdują się zwierzaki trzeba również o tym pamiętać i unikać welurów, aksamitów czy skóry.