Jak wybrać biurko komputerowe? Jakie najlepsze?

18 maja 2018

Biurko komputerowe

Biurko do pracy przy komputerze musi posiadać pewne parametry. Zależnie od przeznaczenia, każdy potrzebuje innego biurka. Gracz będzie miał inne potrzeby niż osoba zajmująca się sprawami biurowymi. Bez względu jednak na to czego potrzebujemy, dobre biurko musi cechować się przede wszystkim wygodą. Powinno mieć co najmniej 80cm głębokości i 120cm szerokości. Blat natomiast powinien znajdować się na wysokości 72-75cm.

Jeśli z biurka będziemy korzystać tylko my, to dobieramy wszystkie jego właściwości pod siebie. Jeśli będzie wykorzystywane przez parę osób to warto zastanowić się nad meblem, w którym będzie można regulować wysokość blatu. W dobrze zaprojektowanym biurku dostęp do jednostki centralnej powinien być bezproblemowy, ale powinna ona być tak zlokalizowana, żeby nie uderzać w nią przez przypadek nogami.

Biurko na kółkach czy stałe?

W sprzedaży dostaniemy zarówno takie i takie. Biurko z kółkami przyda się przede wszystkim jeśli chcemy pracować na komputerze w różnych miejscach. Jeśli natomiast ma ono stać w jednym, określonym miejscu to kółka w biurku są niepotrzebne.

Biurko do biura

Praca biurowa wymaga przynajmniej 8 godzin każdego dnia spędzonych za biurkiem. Korzystanie z niedopasowanego do naszych preferencji mebla będzie utrapieniem. Dodatkowo, tego typu biurko powinno móc pomieścić wiele dokumentów, segregatorów i akcesoriów, powinno być więc zaopatrzone w wiele szuflad i półek.

Biurko do pracy

Najlepiej jeśli biurko ma szafki i szufladę zlokalizowaną po jednej stronie, a miejsce na dodatko2wy sprzęt po drugiej. Środkowa cześć przeznaczona jest na nogi. Dobrze jest, jeśli biurko wyposażone jest też w półkę na klawiaturę. Nawet jeśli ktoś z niej nie korzysta, to uzyskuje dodatkowe miejsce na dokumenty.

W pracy biurowej przy komputerze stacjonarnym najlepiej spisuje się biurko z nadstawką, które sprawia, że monitor położony jest wyżej, więc nasz wzrok i kręgosłup są w odpowiednim ułożeniu.

Biurko dla gracza

Biurko komputerowe dla gracza musi być przede wszystkim ergonomiczne. Liczy się przede wszystkim wygoda użytkowania. Granie wymaga od nas nagłych zmian ułożenia lub wykonania czynności, w której biurko nie może nam przeszkadzać. Dobrze też, jeśli blat pomieści więcej niż jeden monitor. Dobrze jest , jeśli biurko posiada też listwę, dzięki której możliwe będzie zorganizowanie wszystkich kabli.

Biurko proste czy narożne?

Kształt biurka dobieramy w zależności od tego, ile mamy miejsca. Jeżeli możemy zagospodarować więcej miejsca, to zwykłe biurko będzie lepsze, jeśli natomiast mamy mało przestrzeni to dużo lepiej sprawdzi się biurko narożne. Jest ono zazwyczaj głębokie i pozwala na rozmieszczenie większej ilości elementów na dużo mniejszej powierzchni niż standardowe biurko.