W jaki sposób powinno się zszyć materiał aby powstał worek sako?

30 maja 2018

Jak zrobić worek sako

Worek sako - czym on jest?

Jeżeli szycie to nasze główne lub wykonywanie wszystkich elementów za pomocą własnych rąk jest dla nas wspaniałe, na pewno w naszych myślach pojawiło się pytanie "w jaki sposób przygotować jak najwięcej rzeczy dla naszych czterech ścian własnoręcznie. Jasne jest, że nie zawsze będzie istnieć taka możliwość. Głównym tego powodem, który na szczęście szybko wychodzi na jaw, jest brak narzędzi, które umożliwią wykonywanie poszczególnych czynności. Jednym z takich przykładów jest chociażby worek sako. Na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy w stworzeniu go, ale po głębszym zastanowieniu się nad tym zadaniem, wykonanie modelu, który jednocześnie będzie charakteryzować się wytrzymałością, może się okazać bardzo trudne dla takiego laika jak my.

Worek, którego nazywa się "Sako", jest zwykłym workiem sako, tylko że dużych rozmiarów. W jego wnętrzu znajduje się bardzo dużo granulatu. Ów wypełnienie może stanowić praktycznie wszystko co znajdziemy w naszym otoczeniu. Ważne jest jedynie, aby było to sypkie.

Jednakże trzeba się nad tym poważnie zastanowić. Powód? Zawsze może dojść do sytuacji gdy worek rozerwie się na szwach, albo materiał, z którego się go wykonało, z czasem przetrze się w jakimś miejscu. Granulat będzie się wtedy wysypywać, a jego malutkie kawałki, w bardzo krótkim czasie rozprzestrzenią się praktycznie po całym domu. Sprzyjać ku temu będzie przeciąg (nawet najdelikatniejszy) i niewielkie cząsteczki wypełnienia. Będzie to dość irytujące dla mieszkańców domu.

Jak uszyć pufę

Jakiego materiału powinno się użyć do uszycia worka sako?

W przypadku materiału zastosowanego do uszycia takiego rodzaju worka, jednym z najczęściej dokonywanych wyborów jest sztuczna skóra. Powodów jest kilka. Po pierwsze siedzenie lub leżenie na niej jest dla człowieka komfortowe. Po drugie jest to materiał elastyczny i wytrzymały. Trudno będzie go zniszczyć, ale jednocześnie perfekcyjnie dopasuje się do naszych wymiarów, wliczając w to znajdujący się w niej granulat. Nie trzeba się martwić, że ciągłe siedzenie na niej skończy się szybkim jej przetarciem. Jako alternatywę, ale równie doskonałą, można zastosować gruby welur. W przeciwieństwie do sztucznej skóry, będzie się odczuwać inne doznania dotykowe. Użycie go do stworzenia worka sato będzie również prostsze. Przy sztucznej skórze trzeba mieć specjalne urządzenia i końcówki służące do uszycia tego akcesorium.

Gdy mamy całkowitą pewność, że charakteryzujemy się takimi umiejętnościami i żadne przeszkody w postaci trudnego materiału i dużego formatu nie zniechęci nas do pracy, śmiało możemy zaczynać wykonywanie wspomnianego worka. Po jego stworzeniu będziemy móc bez końca relaksować się czytając książkę lub oglądając film i to kiedy tylko zechcemy.