Jaki obraz do biura wybrać? Który będzie najlepszy?

6 czerwca 2018

Obrazy do biura

Dekoracje ścienne w naszym biurze to nie tylko element aranżacji czy wystroju, ale także stworzenie przyjemnego klimatu podczas naszej pracy. Obraz jest doskonałym rozwiązaniem na poprawienie atmosfery i stworzeniem klimatycznego miejsca, dlatego powinniśmy wybrać odpowiedni do naszego pomieszczenia. Jaki obraz do biura wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Obraz w biurze – czy warto?

Mnóstwo osób zastanawia się czy warto dekorować ściany w biurze. Wszystko zależy od tego jak wygląda nasza przestrzeń. Czy potrzebne nam są wszelkie dekoracje, a może jest wystarczająca ilość innych elementów dekoracyjnych. Po obraz do biura zdecydowanie warto sięgnąć, gdy:

Dużo pracujemy i chcemy mieć wokół siebie miłą atmosferę i przyjemny nastrój. Obraz może być naszą inspiracją lub pamiątką, która przywoła wspomnienia i miłe samopoczucie, dzięki czemu nasza praca będzie wykonywana w przyjemnych warunkach.

Gościmy często naszych współpracowników lub klientów. Podczas takich spotkań miły wystrój to podstawa. Podniesie nasz wizerunek i sprawi dobre wrażenie, a samo spotkanie będzie z pewnością przyjemniejsze.

Biuro działa w sektorze usług podróży lub jest kreatywną działalnością jak projektowanie, grafika, fotografia czy agencja reklamowa. Tego typu miejsce powinno być inspirujące, ciekawe i bardzo efektowne.

Obrazy do biura

Obraz w biurze – czy warto?

Jaki powinien być obraz do biura? Obraz Trzeba dopasować do naszego wnętrza, do jego kolorystyki i stylistyki. Trzeba również wziąć pod uwagę samo miejsce, czyli charakter branży, w której pracujemy. Przy wyborze powinniśmy zwrócić uwagę na kilka innych ważnych elementów:

Kolorystyka wnętrza i ścian - to kwestia, którą trzeba dobrze przemyśleć. Rodzaj obrazu zależy od koloru naszych ścian. Powinniśmy wiedzieć jak dopasować go, aby wyglądał perfekcyjnie i doskonale komponował się z całym wyposażeniem. Jeśli ściany są bardziej stonowane można wybrać obraz bardziej jaskrawy o mocnych kolorach. Jeśli zaś ściany są pstrokate oraz mamy dużo innych dekoracji obraz powinien być neutralny o łagodnych barwach. 

Stylistyka wystroju – najczęściej takie pióro wyposażone są w obrazy o minimalistycznym charakterze, bardziej nowoczesne.

Branża – obraz powinien nawiązywać do pasji pracowników bądź działalności firmy. Na przykład w biurze podróży świetnie sprawdza się obraz z pięknymi widokami. 

Wybór obrazu do naszego biura powinien również zahaczać o tematy takie jak format jakość wykonania, rama czy cena. Na szczęście na rynku dostępna jest szeroka oferta wszelkiej ilości pięknych obrazów dlatego bez problemu możemy dopasować odpowiedni obraz do naszego biura, aby stworzyć niepowtarzalny klimat i miłe miejsce do pracy.