Sofa z funkcją spania. Kupujemy rozkładaną kanapę

14 czerwca 2018

Sofy z funkcją spania

Rozkładane meble to bardzo funkcjonalne i gustowne rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Dlaczego warto się zdecydować i co wybrać by jak najdłużej cieszyć się swoim meblem.

Do spania i odpoczynku

Nie każdy może sobie pozwolić na dużą sypialnię z ogromnym łóżkiem. Sofa z funkcja spania rozwiąże ten problem. Rozkładana kanapa w nocy będzie służyć za łóżko, a w dzień, po złożeniu, znakomicie sprawdzi się jako kanapa do wypoczynku. O czym należy pamiętać przy wyborze sofy? Przed zakupami należy dokładnie wybrać i zmierzyć miejsce, w którym chcemy postawić nasz nowy mebel. Jest to o tyle ważne, ze po rozłożeniu sofy dobrze by było mieć trochę wolnej przestrzeni w pokoju. Koniecznie więc należy sprawdzić ile miejsca w salonie można przeznaczyć na sofę i trzymać się tych wymiarów w trakcie robienia zakupów.

Funkcjonalność i solidne wykonanie

Sofa powinna pasować do wnętrza, być trwałą, wygodna i łatwa do rozkładania. Warto wybrać sofę, która posiada także pojemnik na pościel. Dzięki temu kołdra i poduszka zawsze będzie pod ręką. Podczas wizyty w sklepie należy zwrócić szczególną uwagę na konstrukcję i użyte do produkcji materiały. Sofa będzie składana i rozkładana codziennie więc jest to bardzo ważne, by były jak najwyższej jakości.

Sofy rozkładane

Różne sofy posiadają różne rodzaje rozkładania. Mechanizm odpowiedzialny za to powinien być bardzo wysokiej jakości, by mógł służyć nam przez wiele lat. Jeśli chodzi zaś o konstrukcję to jest to indywidualny wybór. W ofercie można znaleźć między innymi:

  • Sofy z rozkładaniem typu "delfin" - System stosowany najczęściej w narożnikach. Polega na umieszczeniu w kanapie wózka z podnośnikiem
  • Sofy z belgijskim systemem rozkładania - Złożona konstrukcja ukryta jest w schowku pod siedziskiem, a całość opiera się na rozkładanych nogach.
  • System rozkładania DL - Stosowana zarówno w sofach, jak i narożnikach. Najpierw wysuwa się siedzisko, a następnie składa oparcie. Dzięki temu powierzchnia spania jest równomierna i sprężysta.

Piękny wygląd czy trwałość?

Wybierając sofę z funkcją spania, można wybierać spośród wielu różnych rodzajów tkanin i skór, które dostępne są w tysiącach różnych wzorów i kolorów. Obecnie nie ma już problemu i potrzeby wybierania pomiędzy pięknym wyglądem, a trwałością i funkcjonalnością sofy. Prawie każdy producent oferuje już sofy obite solidnymi tkaninami które są odporne na ścieranie, nie odkształcają się nawet w trakcie częstej eksploatacji. Tkaniny te są także łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. W droższych modelach znajdziemy także materiały odporne na zadrapania, zarysowania, Wszystkie te dostępne są w niezliczonej ilości kolorów, poczynając od bieli i stonowanych barw, aż po jaskrawe neonowe barwy, aż do uniwersalnej czerni.