Pufy do siedzenia

16 maja 2018

Wygodne pufy

Pomysł na stworzenie takiego elementu wyposażenia wnętrz jakim jest puf, powstał na bazie wyściełanej ławeczki, nazywanej ottomanem. Pierwsze pufy pojawiły się we Francji około XVIII wieku. Były ono bogato zdobione, przy pomocy wszelkiego typu tasiemek, frędzli czy sznurków.

Jeszcze do niedawna pufy były reliktem przeszłości, jednak teraz ponownie stają się popularnym meblem, który jest ważną częścią wystroju nowoczesnych wnętrz.

Pufy – dlaczego warto je mieć?

Współczesne pufy mogą stanowić niezwykle oryginalny element wystroju, który będzie przyciągał wzrok i doda wnętrzu charakteru. Wszystko to dlatego, że dostępne są w żywych kolorach, przyozdobione mogą być orientalnymi wzorami lub posiadają nietypową formę.

Z kolei dzięki temu, że pufy mają małe rozmiary, są bardzo mobilne i poręczne. Stanowią dodatkowe miejsce do siedzenia, ale jednocześnie, bez problemu można je schować, gdy zajdzie taka potrzeba.

Co więcej, ten niepozorny mebel może również pełnić rolę stolika. Wystarczy, że położymy na nim metalową tackę.

W wielu domach, puf jest także wykorzystywany jako podnóżek, który sprawdza się idealnie podczas oglądania telewizji lub czytania książki na kanapie.

Warto także stawiać na pufy z wbudowanymi schowkami, w których możemy przechowywać wiele mały rzeczy.

Jaką pufę wybrać

Pufy Sako

Pufy Sako, czyli tak zwane worki do siedzenia, kojarzą się wielu osobom z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Ich historia sięga jednak 1968 roku, kiedy to w wyniku powojennego ożywienia przemysłu we Włoszech, tworzono niezwykłe i jak się okazało ponadczasowe projekty. W tym także pufy Sako, które zostały wypełnione styropianowym granulatem. Dzięki temu, pufa w kształcie gruszki idealnie dopasowuje się do ciała siedzącej na niej osoby, co spodobało się milionom użytkowników na całym świecie.

Pufy dla dzieci

Pufy przeznaczone do pokojów dziecięcych i młodzieżowych wyróżniają się niezwykle ciekawymi fakturami oraz żywymi barwami. Dzięki temu, są one nie tylko funkcjonalną częścią wyposażenia ich pokoju, ale również ich doskonałą ozdobą, która pobudzi kreatywność najmłodszych.

Najsłynniejszy puf na świecie

Lounge Chair & Ottoman to najbardziej znany projekt fotela z podnóżkiem, który został stworzony przez małżeństwo designerów ze Stanów Zjednoczonych, Charlesa i Ray Eamesów. Chcieli oni, aby był to mebel niezwykle wygodny, a przy tym również luksusowy, na który mogliby sobie pozwolić tylko nieliczni, najbardziej zamożni ludzie.

W rezultacie, po kilku latach prac powstał Lounge Chair & Ottoman, który jest tak idealnym meblem, iż stał się najczęściej podrabianym fotelem na świecie. Nie można się jednak dziwić, gdyż Eamesowie inspirowali się znanymi fotelami z klubów gentlemana, które większości z nas widziała niestety tylko na filmach.