Sześć pomysłów na aranżację kuchennych ścian

18 czerwca 2018

Płytki kuchenne na ścianę

Trudno polemizować z osobami, które są przekonane o tym, że to właśnie kuchnia w największym stopniu zasługuje na miano serca domu. To przecież właśnie w niej przygotowujemy posiłki, a bardzo często zdarza się również, że to kuchenny stół łączy domowników.

Nic więc dziwnego, że coraz częściej staramy się, aby w kuchni czuć było atmosferę, która zachęca do spotkań. Jednym z jej elementów wydaje się wygląd ścian. To, jak one wyglądają, ma przy tym nie tylko znaczenie artystyczne. Kuchenne ściany powinny być przecież również odporne na zabrudzenia i czyste. Z jakich możliwości najlepiej zatem skorzystać?

Pomysł pierwszy – kolorowe płytki

To właśnie płytki ceramiczne znajdujące się nad strefą przeznaczoną do przygotowywania posiłków wydają się najczęstszym wyborem w kuchniach. Zwykle są jednolite, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby tworzyły interesujące wzory. Radosne kolory nieśmiało wchodzą do kuchni, warto jednak pozwolić im pozostać w niej na dłużej. Przyczyniają się przecież do tego, że kuchnia zyskuje młodość i pogodę ducha.

Pomysł drugi – charakterny wzór

Jeśli jednolite płytki nie wydają się nam szczególnie interesujące, zawsze warto pozwolić sobie na wzorzystą nutę; Dziś takie płytki są zresztą modniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nie ma przy tym znaczenia, czy mamy do czynienia z płytkami ceramicznymi, czy też cementowymi. Można bez trudu dopasować je do wielu aranżacji, często wykluczających się wzajemnie.

Wystrój kuchni

Pomysł trzeci – wzorzyście, ale stylowo

Choć wielu osobom trudno jest w to uwierzyć, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby wzorzyste płytki pojawiły się również w kuchni klasycznej. Oczywiście, w takim wypadku warto przeanalizować specyfikę pomieszczenia, a następnie zastanowić się nad tym, jaki wzór sprawdzi się w nim najlepiej. Możliwości jest wiele, a aranżacje zapierają dech w piersiach.

Pomysł czwarty – mozaika

Także mozaika jest tą wariacją płytek, która zasługuje na rozważenie. To sposób na wprowadzenie urozmaicenia, jest jednak jednocześnie rozwiązaniem dość dyskretnym. Płytki i farba łączą się znakomicie, a mieszanie materiałów nie musi być wcale utrzymane w krzykliwej stylistyce.

Pomysł piąty – nieśmiertelne drewno

Drewno już od dawna zaliczane jest do materiałów, które budzą pozytywne emocje. Gwarantuje nie tylko domowe ciepło, ale również znakomitą umiejętność dopasowania się nawet do nietypowej aranżacji. Co ciekawe, wcale nie musi dominować kuchni. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, aby obłożyć w ten sposób tylko jedną ze ścian.

Pomysł szósty – biało-niebieski

Jeśli klasyczne drewno jest dla nas za mało oryginalne, zawsze można pomalować je z wykorzystaniem białej bejcy. Pozwoli to na utworzenie oryginalnej, rustykalnej ozdoby ściany.