Jak urządzić pokój gracza?

23 czerwca 2018

Pokój dla gracza

Gracze nie tylko zwracają dużą uwagę na swój sprzęt komputerowy, ale i lubią się nim pochwalić. Oczywiście pod warunkiem, że jest to sprzęt nowoczesny i mocny, a ich własny pokój przypomina prawdziwy Gamer Room, czyli pokój gracza. Ten poradnik wskaże, jak to zorganizować.

Porządek

Od czego zaczynamy? Od banalnej kwestii, jaką jest porządek w pokoju. Ma w nim być wszystko urządzone tak, jakbyśmy w każdej chwili spodziewali się ważnego gościa. Rzadko bywa, że pokój nam służy tylko do gry. Najczęściej w nim śpimy, pracujemy na komputerze, a nawet spożywamy posiłki, więc o bałagan nietrudno, może on jednak nie tylko źle o nas świadczyć, ale przede wszystkim być uciążliwym.

Porządek oznacza, że nasze otoczenie wygląda estetycznie, a wszystko w nim staje się łatwo dostępne i na swoim miejscu. Podstawą, by był to rzeczywiście Gamer Room, jest przy tym rozstawienie sprzętu w centrum uwagi.

Dobrze jest także nie zagracać pokoju przesadnie elementami naszej ulubionej gry. Jeden plakat z najważniejszym bohaterem w zupełności wystarczy, ale jest on niezbędny, jeżeli chcemy zaznaczyć wyraźnie jego charakter.

Gdy posiadamy kolekcję gier pudełkowych, trzeba ją bezwarunkowo wyeksponować. Ma podkreślać przeznaczenie pokoju i komponować się ze sprzętem. Dobrze jest także posiadać kilka ozdobnych gadżetów, jak figurki, ale z ich ilością nie przesadzać, kicz nie jest nam do niczego potrzebny.

Wyposażenie pokoju gamera

Kable

Są elementem uciążliwym, o którym niektórzy z nas wolą nie pamiętać. Upychając bezmyślnie ich plątaninę w kącie albo za biurko, nie przyczynimy się jednak do porządku, a ilość nagromadzonego kurzu stanie się pewnego dnia nie do zniesienia.

Komputer, czasami dwa, konsola do gier, głośniki, drukarka i tym podobne. Wszystko potrzebuje zasilania, a na razie nie wymyślono jeszcze przesyłania elektryczności bez kabli. Przy niektórych połączeniach można wprawdzie zastosować Wi-Fi, inne poprowadzić kablami wzdłuż biurka, ale najlepszym rozwiązaniem będzie maskownica do kabli.

Dzięki niej mamy możliwość zamaskowania i utrzymania w czystości większej ilości przewodów. Zmieści się tam nawet cała listwa zasilania. Na aukcjach internetowych są dostępne w wielu wariantach i łatwo, przy wydatku około 80 zł, w ten użyteczny przedmiot możemy się zaopatrzyć. Gdy natomiast nie chcemy wydawać na to pieniędzy albo cierpimy na chwilowy ich brak, konieczne będzie użycie spinek bądź druta, trzymającego kable w jednym miejscu i zapewniające im w miarę estetyczny wygląd. Zapobiega to również ich uciążliwym splątaniom.

Podsumowanie

Najważniejsza jest ochota do utrzymania porządku. Poniesione wydatki albo ich brak, nie zrekompensują braku zaangażowania. Pamiętaj, że kiedy w Twoim pokoju będzie czysto i schludnie, a Ty nie będziesz się musiał wstydzić za jego wygląd, z miejsca poczujesz się komfortowo i dowartościowany. I naprawdę niewielkim kosztem.